Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Szczecin kocha życie!

Ulicami Szczecina przemaszerował już po raz XV największy w Polsce Marsz dla Życia pod hasłem: „Kocham Cię Życie”. Organizatorzy wstępnie podają, że w Marszu udział wzięło ok. kilkunastu tysięcy osób. Wszystkim uczestnikom towarzyszył śpiew i radosne okrzyki, obwieszczające że życie jest piękne.

Uczestnicy Marszu dla Życia przyszli licznie ze swoimi rodzinami. W odpowiedzi na apel organizatorów przynieśli pieluszki oraz chemię kosmetyczną dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie oraz podopiecznych Fundacji Małych Stópek.

Ks. Tomasz Kancelarczyk współorganizator szczecińskiego Marszu dla Życia oraz założyciel Fundacji Małych Stópek wyjaśnił, że tegoroczne hasło wzywało do diagnozy własnego serca: Czy aby na pewno kochamy życie i cenimy je jako fundamentalną wartość. Bo jakże można kochać rodzinę, przyjaciół czy nawet własną ojczyznę, jeśli nie potrafimy umiłować życia?

Marsz rozpoczął się tradycyjnie na Jasnych Błoniach, gdzie zainicjował go ks. arcybiskup Andrzej Dzięga. Przypomniał słowa św. Jana Pawła II, który często mówił o miłości i rodzinie: „Jego głos jest cały czas słyszalny. Bez prawa do życia nie będzie innych praw” – mówił ks. abp. Dzięga.

Marsz wyruszył o godz. 15 w kierunku bazyliki archikatedralnej, gromadząc całe rodziny, dzieci, młodzież i wspólnoty. W tym roku organizatorzy zachęcali, aby przyjść na Marsz w białym stroju. Dlaczego akurat kolor biały?

„Chcieliśmy być pewną odpowiedzią na falę czarnych protestów, które w ostatnich miesiącach zalały nasz kraj. Biały jest kolorem niewinności i nadziei, a takie jest właśnie życie – tłumaczył Ks. Kancelarczyk

Podczas Marszu odczytywane były opisy dziecka na każdym etapie jego rozwoju prenatalnego. Uczestnicy ponieśli 200 metrowy materiał z przepisaną Instrukcją Kongregacji Nauki Wiary „Donum Vitae” oraz liczne, barwne flagi z hasłami pro-life. Marsz zakończył się Mszą Świętą, podczas której była możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

JB
Fot.: Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

 

Nasze inicjatywy