Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Szczęśliwa, że nie została abortowana

Valerie Gatto, Miss Pensylwanii w 2014, fot. youtube.com

Amerykanka, Valerie Gatto – Miss Pensylwanii w 2014 – ujawniła, że została poczęta na skutek brutalnego gwałtu i jest szczęśliwa, że jej matka nie zdecydowała się na aborcję.
Podczas konkursu elementem jej przesłania było zwrócenie uwagi na ofiary seksualnych przestępstw i zapewnienie im większego wsparcia.

Gatto wzięła udział w konkursie Miss USA, który odbył się 8 czerwca br. w Baton Rouge, w Luizjanie.

Jej matka został brutalnie zgwałcona (grożono jej nożem) w wieku 19 lat. Gwałciciel prawdopodobnie zabiłyby ją po tym, co zrobił. Udało jej się jednak uciec korzystając z chwili roztargnienia przestępcy.

Kobieta, kiedy odkryła, że jest w ciąży, nie zdecydowała się na zalecaną powszechnie w takich sytuacjach aborcję. Początkowo chciała oddać córkę do adopcji. Ostatecznie postanowiła odłożyć swoje plany studiów na wydziale prawa i zajęła się wychowaniem córki.

Moja mama zawsze mówiła mi, że jestem jej światłem. Sposób, w jaki na to patrzę od momentu mego poczęcia – byłam światłem lekko związanym z ciemnością” – powiedziała Miss Pensylwanii.

Gatto jest zainspirowana postawą matki – tym jak poradziła sobie z horrorem gwałtu i poniżeniem w tak haniebny sposób.

„Wiedziałem, że Bóg umieścił mnie tutaj w jakimś celu i On jest powodem, że moja matka i ja zostałyśmy ocalone” – podkreśliła Gatto i dodaje: „Chcę, żeby był dumny ze mnie i mojej rodziny. Mogłabym siedzieć i zadręczać się pytaniami: dlaczego to się stało? czy mój ojciec wie, że istnieję? Ale Bóg umieścił mnie tu, bym zrobiła wielkie rzeczy i nie mam zamiaru, by przeszłość powstrzymała mnie od tego„.

za: LifeNews.com

Nasze inicjatywy