Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Szczuka: UE ma zagwarantować aborcję

Kazimiera Szczuka, fot. Wikimedia Commons

Znana feministka, kandydująca do Parlamentu Europejskiego z okręgu kujawsko-pomorskiego, Kazimiera Szczuka chce, by UE zagwarantowała kobietom prawo do aborcji.

Swoją opinią podzieliła się wypełniając ankietę dziennika „Rzeczpospolita”. Gazeta zadaje pytania wybranym kandydatom do Parlamentu Europejskiego dotyczące różnych aspektów integracji i relacji Polski do struktur unijnych.

Jedno z pytań, na które odpowiedziała Kazimiera Szczuka brzmiało: „Czy jest Pan za liberalizacja i ujednoliceniem prawa dotyczącego zawierania małżeństw przez pary homoseksualne we wszystkich krajach członkowskich UE? Czy to samo powinno dotyczyć kwestii aborcji?”

Oto odpowiedź feministki:

„Dalekosiężnym celem Unii Europejskiej powinno być równouprawnienie związków jedno- i dwupłciowych, zagwarantowanie prawa wyboru kobiety w kwestii przerywania ciąży (przy zachowaniu prawa państw narodowych do decydowania np. w kwestii publicznego finansowania zabiegów), a także zagwarantowanie określonych standardów dostępności edukacji seksualnej w oświacie publicznej„.

Kazimiera Szczuka chce więc zwiększenia kompetencje Unii Europejskiej w sprawach, które dziś zostawione są państwom członkowskim. To oznacza jeszcze większe zagarnięcie wolności, którą dziś cieszą się jeszcze poszczególne państwa.

Zgodnie z wizją pani Szczuki narzucenie rozwiązań prawnych miałoby się dokonać w obszarze życia i rodziny.

za: rp.pl

Nasze inicjatywy