Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Trzymały się za ręce podczas urodzin

Dziecko ok. 4 miesiące od poczęcia.

Przepiękny moment wydarzył się w klinice Akron (Ohio, USA): jednojajowe bliźniaczki – dziewczynki urodziły się… trzymając się za ręce. Szczęśliwą mamą jest 32-letnia Sarah Thi­stle­th­wa­ite.

Cud narodzin dokonał się 9 maja, dwa dni przed Dniem Matki (w USA obchodzony jest w każdą drugą niedzielę maja). Dziewczynki: Jenna i Jilian dzieliły ten sam worek owodniowy i jedno łożysko.

Taki przypadek wydarza się raz na 10 tys. ciąż. Dziewczynki urodziły się zdrowe, choć tego rodzaju ciąża (nazywana: jednokosmów­ko­wą lub jed­no­owo­dnio­wą) nie jest łatwa. Aż w 50 % przypadków kończy się śmiercią dzieci, które mogą zostać uduszone pępowiną.

Sarah od dawna była pod ścisłą opieką lekarzy. W 33 tygodniu ciąży dokonano cesarskiego cięcia, wyjmując z łona mamy bliźniaczki – dziewczynki, które nie chciały puścić swoich rąk.

„Nie sądziłam, że wychodzą trzymając się cały czas za ręce. To było niesłychane. Nie mogę tego nawet wyrazić słowami” – powiedziała mama reporterowi ABC News.

Sarah i jej mąż Bill Thistlethwaite płakali z radości. Wzruszenie ogarnęło wszystkich pracowników, którzy towarzyszyli narodzeniu dziewczynek.

Poniżej reportaż o niezwykłych urodzinach Jenny i Jilian, zrobiony w ABC News:

 

za: LifeNews.com

Nasze inicjatywy