Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Ulicami Szczecina i Warszawy przeszły marsze za życiem

Ulicami Warszawy i Szczecina przeszły wielkie Marsze Świętości Życia. Polacy solidarnie opowiedzieli się za obroną ludzkiego życia.

Było głośno, radośnie i kolorowo. Ulicami Szczecina już po raz XIV przemaszerował największy w Polsce Marsz dla Życia pod hasłem „Mężczyzna Waleczne Serce”. Uczestnicy manifestacji pro-life pojawili się licznie z całymi rodzinami. Z Jasnych Błoni przemaszerowali aż do Katedry św. Jakuba, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta. W Marszu uczestniczyło ok. kilkunastu tysięcy uczestników.

– Tegoroczne hasło jest w pewnym sensie odpowiedzią na zeszłoroczne „Kobieta jest piękna” – wyjaśnia ks. Tomasz Kancelarczyk – wraz z organizatorami chcemy wezwać wszystkich dzielnych mężczyzn, ojców, braci i kapłanów do świadczenia o wielkiej wartości życia, zarówno tego poczętego jak i narodzonego. Świat potrzebuje dziś ich odwagi i odpowiedzialności.

Wiele osób przyniosło paczki pieluszek dla dzieci uratowanych od aborcji w ramach akcji „Pielucha dla malucha”. W tym roku na wszystkich mężczyzn, którzy przemaszerowali w marszu czekały rycerskie ryngrafy z symbolem obrońców życia – stópkami 10-tygodniowego nienarodzonego dziecka.

– Bardzo podoba nam się atmosfera na Marszu – opowiada pani Jagoda, która na szczeciński marsz dla życia wybrała się ze swoim mężem i 2-letnią córką Kingą – uważamy, że jest to piękny sposób, aby pokazać wszystkim, że naprawę warto chronić każde życie od poczęcia.

Podobnie jak w poprzednich latach marsz zakończył się w Archikatedrze Św. Jakuba uroczystą Mszą Świętą, w trakcie której chętni mogli podjąć się 9-miesięcznej modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka.

W stolicy przeszedł XI warszawski Marsz Świętości Życia pod hasłem „Człowiek miłosierny życiu zawsze wierny”. Słowa te nawiązują do Roku Miłosierdzia Bożego. „Troska o ludzkie życie jest jednym z uczynków miłosierdzia.

Każdy taki marsz jest aktem solidarności, wyrazem tego, że czekam na pełną ochronę życia ludzkiego – mówił obecny na marszu europoseł Marek Jurek, prezes Prawicy RP.

Organizatorami XI Marszu Świętości Życia w Warszawie były Archidiecezja Warszawska oraz Diecezja Warszawsko-Praska. Marsz poprzedziły dwie msze święte sprawowane w obu warszawskich katedrach: św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście oraz katedrze św. Floriana na Pradze.

Podczas mszy w katedrze św. Jana Chrzciciela metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oświadczył, że życie każdego człowieka jest wartością podstawową i nienaruszalną, a jego obrona jest obowiązkiem wszystkich, niezależnie od światopoglądu.

W warszawskim marszu wzięły udział rodziny, osoby niepełnosprawne, stowarzyszenia, ruchy obrony życia oraz wszyscy, którzy chcieli powiedzieć wielkie „tak” dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Marszowi Świętości Życia towarzyszyła akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której na Placu Zamkowym odbyła się zbiórka pieluch, mleka i artykułów kosmetycznych dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

 

JB
Źródło: marszprolife.pl/szczeciński Marsz dla Życia
Fot.: marszprolife.pl/szczeciński Marsz dla Życia, Dawid Szczerbik, Aleksandra Burdziak, facebook.com/wczarnymobiektywie

Nasze inicjatywy