Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

USA – marsz rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi

Rodziny niepełnosprawnych dzieci z całej Pensylwanii zgromadzą się 12 marca przed rotundą Kapitolu i przejdą w marszu, mającym na celu powstrzymanie aborcji osób z zespołem Downa – donosi portal Life News.

Na czele marszu stanie znana z działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami aktywistka, Karen Gaffney. Karen, młoda kobieta z zespołem Downa, zyskała międzynarodową sławę za przepłynięcie kanału La Manche. Wyróżniła się także wysokimi uznaniami za swoje przemówienia i osiągnięcia akademickie.

Na wydarzeniu pojawi się również nastolatka Chloe Kondrich z zespołem Downa, która stała się ambasadorem osób z trisomią 21. W spotkaniach z urzędnikami, politykami i celebrytami przekonuje jak wielki wkład w społeczeństwo wnoszą osoby z dodatkowym chromosomem.

Pensylwania podjęła już pierwszy krok, aby zmniejszyć liczbę aborcji przeprowadzanych na dzieciach z zespołem Downa uchwalając „prawo Chloe”. Nazwane na cześć Chloe Kondrich prawo ma rozpowszechniać informacje na temat źródeł wsparcia i ośrodków pomocy, do których mogą zwrócić się rodzice, którzy otrzymują prenatalną diagnozę, że ich dziecko ma zespół Downa. Mieszkańcy Pensylwanii uznali, że jednak nadszedł już czas, aby zająć silniejsze stanowisko wobec aborcji na dzieciach z zespołem Downa.

 

Źródło: jedenznas.pl

 

Nasze inicjatywy