Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Utworzono akademię ds. życia ludzkiego i rodziny

Fot.: photostock/FreeDigitalPhotos

Katolicy świeccy i byli członkowie Papieskiej Akademii Pro Vita utworzyli Akademię Jana Pawła II ds. Życia Ludzkiego i Rodziny (JAHLF). Celem tej instytucji będzie studium interdyscyplinarne i obrona życia ludzkiego na wszystkich etapach oraz studium małżeństwa i rodziny.

Pierwszym prezesem nowej akademii został austriacki filozof prof. Josef Seifert. Członkowie tej instytucji zajmą się wyjaśnieniem dotyczącym najważniejszych antropologicznych i etycznych prawd o ludzkim życiu, ludzkiej śmierci i o rodzinie. Prof. Josef Seifert zaznaczył, że kierowana przez niego instytucja nie chce poddawać się „fałszywym naukom” ulegającym duchowi czasu.

„Słychać dziś bowiem wiele opinii twierdzących, że rzeczywista sytuacja ludzkiego społeczeństwa uległa tak głębokiej zmianie, że wiele działań, które nazywane są wewnętrznie złymi lub grzechami ciężkimi w Familiaris Consortio czy Humanae Vitae, nie można już tak nazwać. Głosy te udają, że czasy starych, sztywnych zasad moralnych już się skończyły, że nie możemy już twierdzić, że cudzołóstwo, stosunki homoseksualne, antykoncepcja, aborcja czy eutanazja są z natury złe we wszystkich okolicznościach” – stwierdził prof. Seifert.

 

JB
Źródło: niedziela.pl

 

Nasze inicjatywy