Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

W Anglii trwa dyskusja o eutanazji

Fot.: anankkml / FreeDigitalPhotos.net

W brytyjskiej Izbie Gmin odbędzie się głosowanie w sprawie zabijania na życzenie. Wezwanie do przeciwstawienia się destrukcyjnemu podejściu do ludzkiego życia wystosował ks. kard. Vincent Nichols, arcybiskup Westminsteru.

Ks. kard. Vincent Nichols zdecydowanie sprzeciwił się legalizacji w Anglii tzw. wspomaganego samobójstwa i wezwał brytyjskich katolików do kontaktowania się ze swoimi przedstawicielami w parlamencie i nakłaniania ich do przeciwstawienia się legalizacji tzw. wspomaganego samobójstwa.

„Zachęcam wszystkich katolików, by jako aktywni obywatele zwrócili się do swoich przedstawicieli w Izbie Gmin, którzy będą wkrótce głosowali w sprawie projektu ustawy o wspomaganym samobójstwie. To prawo godzi w istotę ludzkiego życia, sugerując, że ten dar w niektórych przypadkach ma mniejszą wartość niż w innych. Ustawa uderza też w naczelną zasadę lekarzy: po pierwsze nie szkodzić. Jest również otwarciem pola dla wielu nadużyć” – podkreślił ks. kard. Vincent Nichols

Przypomniał także, że osoby poważnie czy śmiertelnie chore zasługują na jak najlepszą opiekę ze strony społeczeństwa, tak by w żadnym wypadku nie czuły się dla niego ciężarem. „Staramy się wspierać osoby terminalnie chore jak tylko możemy. Opieka paliatywna w ostatnich latach bardzo się w naszym kraju poprawiła i zachęcam rząd do dalszego jej rozwijania” – zaznaczył arcybiskup Westminsteru

Ks. kard. Vincent Nichols zaapelował do Brytyjczyków o modlitwę za parlamentarzystów, którzy będą głosować nad kontrowersyjną ustawą.

JB
Źródło: radiovaticana.va

Nasze inicjatywy