Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

W czasie ciąży zdiagnozowano raka piersi. Powiedziała „nie” aborcji!

Fotograf Kate Murray udostępniła w internecie zdjęcie kobiety chorej na raka piersi przytulającej po raz pierwszy swojego syna. Zdjęcie to opowiada historię mamy, która zaryzykowała i była gotowa poświęcić własne życie dla swojego dziecka.

Występowanie nowotworów piersi u kobiet w ciąży jest zjawiskiem rzadkim. Dotyka jednej na 3000 kobiet. Problem ten jednak stopniowo narasta z uwagi na coraz późniejszy wiek kobiet zachodzących w ciążę. Diagnostyka i leczenie chorych na nowotwory w ciąży jest trudna, ponieważ dotyczy matki i płodu dziecka. Jeżeli rak piersi zostanie wykryty w ciąży, jest już najczęściej w zaawansowanym etapie i najczęściej zdążył się rozprzestrzenić na węzły chłonne. Onkolodzy zwykle proponują w takich przypadkach podjęcie intensywnego leczenia, co zakłada zabicie dziecka. Na szczęście nasza bohaterska mama nie zdecydowała się na ten drastyczny krok i postanowiła urodzić swojego synka.

„To jest definicja siły, miłości i czystego prawdziwego piękna.” – pisze autorka zdjęcia.

Będąc w połowie ciąży u kobiety zdiagnozowano III stopień raka piersi. Podczas ciąży lekarze usunęli jej jedną pierś i poddali chemioterapii. Chłopiec urodził się zupełnie zdrowy, a mama jest przeszczęśliwa, bo jest razem z nią zdrowy synek! Jest w stanie samodzielnie pić z piersi – jedynej jaka jej pozostała.

Autorka zdjęć prosi swoich zwolenników, by powielać tą fotografię, a przede wszystkim modlić się za całą rodzinę, która przeżyła tak trudne chwile.

JB
Źródło: lifenews, fronda.pl

Nasze inicjatywy