Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

W obronie życia – adoracja Najświętszego Sakramentu: 9 świątyń Warszawy przez 9 dni

Fot. Wikimedia Commons

W związku z narastającą wrogością środowisk aborcyjnych wobec życia dzieci poczętych warszawscy obrońcy życia i rodziny organizują całodobową, dziewięciodniową Adorację Najświętszego Sakramentu w dziewięciu świątyniach warszawskich w intencji: „Obrony życia dzieci poczętych w Polsce”.

W każdej świątyni Pan Jezus, będzie adorowany przez całą dobę, i tak kolejno przez dziewięć dni po jednym dniu w danej parafii. Oto wykaz wszystkich kościołów zgodnie z harmonogramem adoracji:

NIEDZIELA – 31 sierpnia

1. Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP ul. Przy Agorze 9, Warszawa-Bielany

PONIEDZIAŁEK – 1 września

2. Parafia Świętego Jakuba Apostoła ul. Grójecka 38, Warszawa-Ochota

WTOREK – 2 września

3. Parafia Świętego St. Kostki ul. Kardynała Hozjusza 2, Warszawa-Żoliborz

ŚRODA– 3 września

4. Parafia Świętego Michała Archanioła i Świętego Floriana Męczennika, ul. Floriańska 3, Warszawa, katedra warszawsko-praska, Praga

CZWARTEK– 4 września

5. Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów, ul. Markiewicza 1, Warszawa-Bemowo

PIĄTEK– 5 września

6. Parafia Bł. Władysława z Gielniowa ul. Przy Bażantarni 3, Warszawa-Ursynów

SOBOTA– 6 września

7. Parafia Najświętszego Zbawiciela ul. Marszałkowska 37, Warszawa-Śródmieście

NIEDZIELA– 7 września

8. Parafia Świętego Józefa Oblubieńca NMP ul. Deotymy 41, Warszawa-Koło

PONIEDZIAŁEK– 8 września

9. Parafia Świętego Krzyża ul. Krakowskie Przedmieście3, Warszawa-Śródmieście

Adoracja rozpoczyna się w każdej świątyni zawsze po porannych Mszach Świętych i kończy następnego dnia rankiem.

Wydarzenie to jest chrześcijańską odpowiedzią miłości wobec cywilizacji śmierci, która ogarnia duże obszary życia społecznego, kulturowego, politycznego w Polsce. W Warszawie, stolicy Polski są miejsca, gdzie cały czas zabijane są dzieci, u których podejrzewa się możliwość wad rozwojowych.

Taki przypadek miał także miejsce w szpitalu przy ul. Madalińskiego natychmiast po zwolnieniu z pracy prof.B. Chazana. Szpital ten był dotychczas wolny od przemocy wobec niewinnych, nieurodzonych jeszcze dzieci.

Obecnie rząd przygotowuje projekt ustawy regulującej procedurę „in vitro”, która godzi w prawo do życia dzieci poczętych. Jako chrześcijanie wierzący w realną obecność Boga w Najświętszym Sakramencie, będziemy modlić się o Boże Miłosierdzie nad Polską, by zwyciężyła w naszej ojczyźnie cywilizacja życia nad barbarzyństwem zbrodni dzieciobójstwa.

Każda wojna, nawet największa, rozpoczyna się w sercu człowieka by w kolejnych etapach przejść do świata zewnętrznego. Obecnie na świecie na ogromną skalę zabija się dzieci poczęte. Czy zatem możemy dziwić się sytuacji na Ukrainie, w Palestynie, Syrii czy innych zapalnych miejscach na Ziemi, skoro dziś, dzieci nie są bezpieczne w łonach swoich matek?

Chcemy także poprzez naszą modlitwę, zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli o podjęcie wszelkich możliwych działań na rzecz obrony życia maleńkich, bezbronnych dzieci. Zapraszamy całą Warszawę na kolana przed Bogiem. Przekażmy tę informację wszystkim znajomym oraz sąsiednim parafiom.

Organizatorzy: Warszawscy Obrońcy Życia i Rodziny

Koordynator akcji – Piotr Zajkowski

Nasze inicjatywy