Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

W ponad 100 miastach Polski…

Poznański Marsz dla Życia 2012, fot. Aleksandra M. Gil

…odbędą się 1 czerwca 2014 r. Marsze Dla Życia i Rodziny. Ich koordynacją zajmuje się Centrum Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Uczestnicy będą maszerować pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina-wspólnota-samorząd”. Chodzi o zwrócenie uwagi, że rodzina jest podstawą wspólnoty lokalnej i samorządu.

Jak napisali organizatorzy: „To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Tutaj dziecko zdobywa swoje pierwsze doświadczenia społeczne, uczy się określonych zachowań i norm postępowania. Dlatego poprzez Marsze pokażmy, że warto postawić na rodziny. Tegoroczne prorodzinne manifestacje będą promować wśród rodzin ideę angażowania się w sprawy lokalne oraz inspirować do kształtowania postaw obywatelskich u swoich dzieci”.

Marsze mają charakter afirmatywny. Chcą pokazać piękno życia rodzinnego ale także zademostrować przywiązanie do podstawowych wartości naszej cywilizacji. Jedną z nich jest heteroseksualne małżeństwo, które jest podstawą tworzenia rodziny. Dziecko jest owocem ich miłości.

W marszach wezmą udział także organizacje i ruchy społeczne, które zajmują się obroną życia i rodziny.

Więcej informacji o marszach tutaj

za: pch24.pl

Nasze inicjatywy