Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

W szpitalu Świętej Rodziny dokonano aborcji w 6 miesiącu ciąży. Dziecko przeżyło i umierało w męczarniach

Fot.: arztsamui / FreeDigitalPhotos.net

Fundacja SOS Obrony Poczętego Życia złożyła do warszawskiej prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa tj. przeprowadzeniu nielegalnej aborcji w Szpitalu Świętej Rodziny w Warszawie. Dziecko zostało pozostawione bez pomocy i skonało w cierpieniach.

Szpital Świętej Rodziny w Warszawie to słynna placówka, w której funkcję dyrektora w latach 2004 – 2014 pełnił profesor Bogdan Chazan. Jest on walczącym obrońcą życia, przeciwnikiem dokonywania aborcji i za to właśnie został usunięty ze stanowiska dyrektora szpitala. Gdyby nadal nim był, niedoszło by do tego dramatycznego zdarzenia.

W niedzielę w nocy do szpitala na ul. Madalinskiego przyjechała matka dziecka razem z teściową. Przyjechała by dokonać aborcji. Okazało sie jednak, że tylko jedna położna szpitala św. Rodziny zgodziła się dokonać morderstwa. Aborcja sie nie udała i dziecko urodziło się żywe. Miało sześć miesięcy. Ważyło około 700 g. Dziecko zostawiono samo sobie by w męczarniach umierało ponad godzinę. Nikt mu nie pomógł.

Jak przyznaje ks. Ryszard Halwa z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia –”Coś takiego jest w Polsce niedopuszczalne, to złamanie obowiązującego prawa. Dlatego złożyliśmy do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa w tym szpitalu.”

Zgodnie z artykułem 160, par. 2 kodeksu karnego, pod kątem którego prowadzone jest śledztwo, „jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

 

JB
Źródło: prawy.pl

Nasze inicjatywy