Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

W warszawskim oknie życia…

Najstarsze, zachowane okno życia znajduje się w Rzymie i pochodzi z 1198 r. Fot. Wikimedia Commons

…znaleziono chłopczyka, zaledwie dwa dni po urodzeniu. To trzecie dziecko uratowane w oknie życia znajdującym się przy Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej na warszawskiej Pradze (ul. Kłopotowskiego 18).

Punkt powstał w marcu 2008 r. i został poświęcony przez abp. Henryka Hosera, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej.

„Dzieciątko jest śliczne i zadbane. Kiedy został znaleziony, spokojnie spał. Chłopczykowi nadano imię Jan, ponieważ został odnaleziony we wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela” – powiedziała s. Stefania Grażyna Korbuszewska, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej.

Dziecko zostało pozostawione w oknie życia 29 sierpnia br. około godz. 14.30. Lekarze zbadali już chłopczyka i ocenili, że ma on dwa dni.

Warto przypomnieć, że „okna życia” to specjalne miejsca istniejące w wielu miastach Polski (i świata), w których matka może anonimowo zostawić swoje dziecko. Kobieta nie jest poszukiwana a jej dziecko zostanie objęte niezbędną opieką medyczną a następnie procedurą adopcyjną.

Idea okna życia istnieje już od czasów średniowiecza. Najstarsze, zachowane okno życia znajduje się w Rzymie i pochodzi z 1198. Okno powstało inicjatywy papieża Innocentego III przy szpitalu Ducha Świętego (Santo Spirito in Sassia).

za: naszdziennik.pl

Nasze inicjatywy