Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

W Żorach powstało Okno Życia

Fot.: Albertus teolog / Wikimedia Commons

W Międzynarodowy Dzień Dziecka w Żorach bp Tadeusz Lityński poświęcił Okno Życia. Jest to trzecie Okno w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Położone jest przy 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach.

Bp Tadeusz Lityński podczas ceremonii odwołał się do uroczystości wręczenia medali „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Na medalach napisane były słowa: „Kto ratuje jedno życie, to jakby cały świat ratował”. Bp Tadeusz Lityński stwierdził, że te słowa bardzo dobrze wpisują się także w uroczystość otwarcia nowego Okna Życia.-”To okno daje wielką nadzieję i szansę na życie. Dziękuję wszystkim za tę inicjatywę. Niech to miejsce służy życiu” – podkreślił pasterz diecezji.

Nowe Okno Życia to inicjatywa Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach oraz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żarach.

Sławomir Gaik, dyrektor 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach powiedział, że Okno Życia to miejsce, gdzie matka w trudnych, często dramatycznych sytuacjach może anonimowo pozostawić nowonarodzone dziecko i być pewna, że nie stanie się mu krzywda, ale będzie miało ono zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną.

Pierwsze Okno Życia w Polsce powstało w 2006 roku w Krakowie. W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dotychczas istniały dwa okna życia w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze. Uratowano w nich już sześcioro dzieci.

 

JB
Źródło: niedziela.pl

 

Nasze inicjatywy