Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Walczcie o Polskę ona umiera! Apeluje Wanda Półtawska

Fot.: Mariusz Kubik / Wikimedia Commons

In vitro, aborcja, pigułka „dzień po” – to jest nowa obozowa zagłada. Co się dzieje z Polską? Proszę, wybierzcie mądrze! Proszę, walczcie o Polskę, ona umiera!” – mówiła w Zakopanem prof. Wanda Półtawska podczas Koncertu Pamięci Ofiar Obozu w Ravensbrück „Siła Miłości”.

Prof. Wanda Półtawska – doktor nauk medycznych oraz specjalista w dziedzinie psychiatrii, wielka obrończyni życia i rodziny, bliska przyjaciółka Jana Pawła II. Podczas II wojny światowej więziona była w niemieckim obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Podczas pobytu w obozie wraz z grupą innych więźniarek poddana została pseudomedycznej operacji doświadczalnej.

Wieczór wspomnień odbył się w Zakopanym i był dedykowany wszystkim Polkom, zamordowanym w niemieckim obozie zagłady KL Ravensbrück. Podczas tego koncertu prezentowana była m.in. poezja komendantki hufca harcerek i nauczycielki z Zakopanego Teresy Hesdorf-Bromowiczowej aresztowanej przez gestapo w sierpniu 1944 roku i osadzonej w niemieckim obozie koncentracyjnym w Ravensbrück.

Gościem koncertu była prof. Wanda Półtawska, która zabrała głos po koncercie i powiedziała między innymi: – Dlaczego ten koncert, dlaczego poezja? Bo to ona podtrzymywała w nas ducha walki. Pamiętajcie, że jego nie da się zabić czy stracić, on istnieje!

Prof. Wanda Półtawska zwróciła się do Polaków z apelem: – Proszę, walczcie o Polskę, ona umiera! In vitro, aborcja, pigułka „dzień po” – to jest nowa obozowa zagłada.

Prof. Półtawska i krakowscy artyści zostali nagrodzeni owacją na stojąco przez bardzo licznie zgromadzoną, zakopiańską publiczność.

„Pani profesor, może naszemu pokoleniu uda się wywalczyć piękną Polskę” – mówił Piotr Bąk, starosta tatrzański wręczając Wandzie Półtawskiej bukiet czerwonych róż.

JB
Źródło: wPolityce.pl

Nasze inicjatywy