Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Wanda Półtawska do Kolegów Lekarzy i Przyjaciół

Wanda Półtawska,
fot. Wikimedia Commons

W związku ze zbliżająca się pielgrzymką pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę (23-25 maja) dr Wanda Półtawska wystosowała specjalny list.

 

Do Kolegów Lekarzy i moich Przyjaciół

Doszła do mnie wieść o wręcz zorganizowanych modlitwach w mojej intencji. Wszystkim tym osobom serdecznie dziękuję.

Nie mogąc osobiście być obecna 25 maja w Częstochowie na Pielgrzymce Służby Zdrowia, kiedy wręczone zostanie votum wdzięczności medyków za kanonizację szczególnie nam bliskiego Ojca Świętego Jana Pawła II, proszę wszystkich o przyłączenie się do tego daru w nadziei, że ta nasza inicjatywa Mu się spodoba.

Jakże inaczej moglibyśmy wyrazić naszą wdzięczność, jak nie przez jasne, otwarte przyznanie się do Jego nauki – do nauczania Kościoła katolickiego.

Votum to – kamienne tablice z „deklaracją wiary” – złożą w naszym imieniu u tronu Matki Bożej przedstawiciele lekarzy.

Pan Jezus powiedział: „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” (Mt 10,32).

Wanda Półtawska

 

Szczegółowy program pielgrzymki można znaleźć pod adresem:

www.kdsz.pl/news.php

Podczas Mszy św. 25 maja zostanie złożone w darze ołtarza votum wdzięczności medyków za kanonizację Jana Pawła II, o czym pisze Pani Doktor w liście. Zostanie także ofiarowany papierowy zwój z nazwiskami lekarzy, którzy podpisali się pod „deklaracją wiary”.

Dotychczas podpisało się ponad 3 tysiące medyków, podpisy są cały czas zbierane i będą także zbierane podczas pielgrzymki. Informacje na ten temat, z listą podpisanych i zdjęciem kamiennych tablic z „deklaracją wiary”, są pod adresami:

www.deklaracja-wiary.pl i www.deklaracja-sumienia.pl

Nasze inicjatywy