Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Warren Buffet wydaje miliony na aborcję

Warren Buffet, fot. Wikimedia Commons

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie, słynny guru inwestorów, Warren Buffet od lat finansuje organizacje aborcyjne, feministyczne i grupy polityczne pro-choice – napisał konserwatywny dwutygodnik National Review.

Swoją „charytatywną” działalność w tym zakresie realizuje za pomocą Susan Thompson Buffett Foundation (STBF). Fundacja jest uznawana za wyjątkowo nieprzezroczystą – podkreślił David Callahan w artykule dla Inside Philanthropy (organizacja zajmująca się fundraisingiem).

Wśród celów, które Buffet szczególnie promuje, na czele znajduje się opłacenie kobietom aborcji.

Fundacja Buffeta – STBF, przykładowo w 2010 r. przekazała 21 mln dolarów dla National Abortion Federation Hotline Fund. Misją tej organizacji jest „zapewnienie kobietom dostępu do informacji i środków, które potrzebują do skorzystania ze stosownej opieki aborcyjnej”. Organizacja gwarantuje dofinansowanie aborcji dla kobiet o niskich dochodach finansowych.

W 2011 fundacja Buffeta wsparła aborcyjnego giganta – Planned Parenthood na kwotę 40 mln dolarów. Z kolei 1 nln dolarów otrzymała organizacja Abortion Access Project.

Nie ma póki co dostępu do danych za lata późniejsze. Nie trudno sobie jednak wyobrazić, że guru inwestorów przekazał podobne kwoty na promocję aborcji.

za: lifenews.com

Nasze inicjatywy