Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

W Warszawie i Szczecinie przeszły tysiące osób w obronie życia

Ulicami Szczecina już po raz 16. przeszedł Marsz dla Życia. Podobna manifestacja odbyła się także w Warszawie, gdzie już po raz 13. uczestnicy marszu manifestowali w obronie prawa do życia każdego człowieka.

Marsz w Warszawie został zorganizowany przez archidiecezję warszawską oraz diecezję warszawsko-praską. Tysiące ludzi przemaszerowali ulicami stolicy pod hasłem „Jestem za życiem”.

„Ten marsz to piękny przykład, że nie wychodzimy na ulice przeciwko komuś, żeby komuś coś udowadniać, ale żeby dawać świadectwo. Świadectwo, że wierzymy w nienaruszalność życia, od jego początku do końca, że wierzymy, że życie jest święte” – mówił metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

W Szczecinie także przemaszerował Marsz dla Życia, tym razem pod znaczącym hasłem „Piękni od poczęcia”. Szczecińska manifestacja pro-life zgromadziła kilkanaście tysięcy uczestników, którzy wśród śpiewów i okrzyków przemaszerowali z Jasnych Błoni do Katedry św. Jakuba, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Z głośników płynęły melodie hymnów z poprzednich lat i różnych innych piosenek, znanych już stałym bywalcom szczecińskiego marszu. Co chwilę dało się słyszeć okrzyki: „Uśmiech malucha – dodaje ducha”, „Życie to skarb, każdy jego wart” i wiele wiele innych.

Tegoroczne hasło szczecińskiego Marszu dla Życia brzmiało „Piękni od poczęcia”.

„Piękni od poczęcia są narodzeni i jeszcze nienarodzeni, pełnosprawni i niepełnosprawni, chciani i kochani, jak również ci, których początek życia nie spotyka się z miłością. Często zapominamy, że miarą wartości ludzkiego życia nie jest jego „przydatność” dla społeczeństwa, bo życie samo w sobie jest wartością fundamentalną, której nie należy niczym mierzyć. Jest pięknem samym w sobie i od poczęcia.”– tłumaczy ks. Tomasz Kancelarczyk

Przy okazji Marszu dla Życia jak co roku odbyła się zbiórka pieluch w ramach akcji „Pielucha dla Malucha”. Wszystkie przyniesione dary zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Poczernienie, znajdującego się pod patronatem Fundacji Małych Stópek.

Oto relacja z Marszu dla Życia:

JB
Źródło: dlazycia.info
Fot.: Marsz dla Życia Szczecin

Nasze inicjatywy