Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Wiceminister zdrowia – do odwołania

Pałac Paca – Radziwiłłów siedziba Ministerstwa Zdrowia, fot. Wikimedia Commons

Ponad 25 tys. osób poparło pracowników służby zdrowia, którzy podpisali Deklarację Wiary.

Wywołała ona ogromne niezadowolenie w środowisku zwolenników aborcji czy in vitro, a także wśród koncernów antykoncepcyjnych.

W związku z „Deklaracją Wiary” i nagonką na pracowników służby zdrowia, którzy ją podpisali, obrońcy życia robią dalszy krok – domagają się dymisji wiceministra zdrowia – Sławomira Neumana. Akcję koordynują Fundacja Pro-prawo do życia i organizacja CitizenGO.

Uzasadniają ją następująco:

Sławomir Neuman, wiceminister zdrowia, w wypowiedzi dla mediów, komentując Deklarację Wiary, podpisaną przez 3000 lekarzy, stwierdził: „A my będziemy wyciągać konsekwencje i jeśli komuś wiara nie pozwala być lekarzem, to nim nie będzie” (cytat za komunikatem PAP). Wypowiedź Sławomira Neumana jest próbą zastraszenia lekarzy i położnych, którzy nie chcą brać udziału w zabijaniu dzieci przed narodzeniem, ani wykonywać innych, szkodliwych dla pacjentów procedur. Groźby Sławomira Nowaka rażąco naruszają przepis art. 53 ust. 1 Konstytucji, który wyraźnie stwierdza: Każdemu zapewnia się wolność wyznania i sumienia. Nic nie może usprawiedliwiać rażącego pogwałcenia przez wiceministra podstawowych praw obywatelskich zagwarantowanych w Konstytucji.”

Specjalny list do Premiera RP wzywający do odwołania wiceministra zdrowia można podpisać tutaj.

za: citizengo.org

Nasze inicjatywy