Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Wielkopostny Dzień Skupienia

Fot.: Duszpasterstwo „Abraham i Sara”

W Wielkim Poście duszpasterstwo „Abraham i Sara” organizuje dzień skupienia. Jest to propozycja dla małżeństw nie mogących doczekać się potomstwa. W tym roku ku nadziei poprowadzi o. Wojciech Jędrzejewski, znany kaznodzieja dominikański. Tematem będzie „Płodność relacji”.

Od 2010 roku duszpasterstwo „Abraham i Sara” było świadkami kilku narodzin, które medycznie nie miały prawa się zdarzyć. Bóg obdarzył kilkanaście małżeństw potomstwem. Kilka par zdecydowało się na adopcję, a część małżeństw jest w trakcie leczenia. Mimo różnic są razem bo wszystkich jednoczy Chrystus. Przychodzimy do Tego, który jest źródłem życia, by „wbrew nadziei uwierzyć nadziei” (Rz 4,18).

Fot.: Duszpasterstwo „Abraham i Sara”

Fot.: Duszpasterstwo „Abraham i Sara”

Małżeństwa poza rekolekcjami spotykają się przy ulicy Nazaretańskiej w Krakowie w każdą drugą sobotę miesiąca o godz.16 na Mszy Świętej i Adoracji. Klasztor sióstr zapewnia zawsze sprzyjającą atmosferę do otwarcia się na Pana Boga i na siebie nawzajem.

Są pary z różnym doświadczeniem oczekiwania. Starają się raczej dzielić nadzieją i podnosić na duchu. Wsparcie modlitewne sióstr, konferencje, adoracja, Eucharystia, spowiedź – pomagają podnosić się z upadków, przyjmować Bożą miłość i rozeznawać Jego wolę.

Nowe małżeństwa przyjmowane są zawsze z otwartymi ramionami. W czasie comiesięcznych Eucharystii kapłan składa na ołtarzu intencje powierzane przez skrzynkę intencji dostępną na stronie http://abrahamisara.pl/intencje/ Można dopisać swoją…

Serdecznie zapraszamy na Wielkopostny Dzień Skupienia „Płodność relacji”. Sobota 12 marca 2016 od godz.9:30 – 20:00,  klasztor Zgromadzenia Sióstr Najświętszej rodziny z Nazaretu, Kraków, ul. Nazaretańska 1.

Informacje i zapisy na stronie:
http://abrahamisara.pl/wydarzenia/12-03-krakow-wielkopostne-rekolekcje/

 

JB
Źródło: Duszpasterstwo „Abraham i Sara”

Nasze inicjatywy