Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Wietnam: plaga aborcji, zakonnice ratują nienarodzone dzieci

Fot.: phaendin/FreeDigitalPhotos

W wietnamskiej diecezji Bac Ninh siostry dominikanki ratują nienarodzone dzieci przed aborcją. W tym celu tamtejszy biskup Cosma Hoàng Van Dat utworzony specjalny ośrodek. Przebywa w nim obecnie ok. 50 samotnych matek z dziećmi.

„Setki młodych kobiet i dziewcząt, które czuły się nieszczęśliwe, odkryło tu na nowo wartość własnego życia – powiedziała jedna z sióstr. – Modlą się do Matki Bożej i rodzą noszone w łonie dzieci”.

Zakonnice pomagają młodym matkom w codziennym życiu, uczą wykonywania różnych robót ręcznych i opiekują się niemowlętami. Dają też formację religijną. Matki mogą codziennie uczestniczyć razem z dziećmi we Mszy św. Dwie trzecie z nich to niekatoliczki, ale większość tych, które kończą pobyt w ośrodku i wracają do swych rodziców, odchodzi przyjąwszy wcześniej chrzest.

Podjęte w diecezji Bac Ninh ratowanie życia nienarodzonych jest odpowiedzią na wzrost liczby aborcji w Wietnamie. Kraj ten zajmuje pod tym względem pierwsze miejsce w południowo-wschodniej Azji, a piąte na świecie. Co roku przerwaniu ciąży poddaje się tam ponad 300 tys. dziewcząt w wieku 15 do 19 lat. Dotyczy to 70 proc. uczennic szkół średnich i studentek. Do aborcji często zmuszają je własne rodziny.

 

JB
Źródło: radiovaticana.va

Nasze inicjatywy