Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Włochy: wkrótce kolejny Family Day

Fot.: Angelo / Wikimedia Commons

Włoscy obrońcy rodziny organizują kolejny Family Day. Jest to reakcja na działania będącej u władzy Partii Demokratycznej. Ogłosiła ona, że wkrótce zajmie się sprawą legalizacji adopcji dla homoseksualistów.

Jak przekonują środowiska prorodzinne taki krok ujawnia obłudę obecnego rządu, który, aby przepchnąć w senacie ustawę o homozwiązkach, wycofał paragraf zezwalający im na adopcję biologicznego dziecka partnera, a teraz bocznym torem przygotowuje osobny projekt w tej sprawie.

Promotorem adopcji dla homoseksualistów jest lewicowy polityk Nichi Vendola, który publicznie ogłosił, że został „ojcem”. Dawcą nasienia był jego partner Kanadyjczyk, jajeczka – wyselekcjonowana kobieta ze Stanów Zjednoczonych, a macicy – dziewczyna z Indonezji. Całość „narodzin” kosztowała ponad 150 tys. euro.

Praktyka wynajmowania łona we Włoszech jest zabroniona. Pokazuje to jednocześnie, że zalegalizowanie tzw. stepchild adoption otworzy homoseksualistom na oścież drzwi do kupowania dzieci na drodze in vitro i matek-surogatek.

Obrońcy rodziny wzywają do protestów. Podkreślają, że rząd robi co chce i w ogóle nie liczy się z głosem obywateli. Przypominają zarazem, że w zorganizowanych w Rzymie dwóch manifestacji Family Day udział wzięło 3 mln ludzi.

O tym, że rodzina jest zagrożona, a homoseksualne lobby coraz bardziej przepycha we Włoszech swoje prawa, świadczy ostatnia decyzja trybunału w Rzymie, który, choć jest to niezgodne z włoskim prawem, pozwolił na adopcję w związku dwóch lesbijek.

Stowarzyszenie Generazione Famiglia przypomina, że we Włoszech nie istnieje takie prawo, które pozwoliłoby na podobne praktyki. Decyzja rzymskiego trybunału stanowi wynaturzenie prawa adopcyjnego. Kierujący stowarzyszeniem Filippo Savarese zapowiedział, że organizacje prorodzinne wniosą apelację w tej sprawie do Sądu Kasacyjnego.

 

JB
Źródło: radiovaticana.va

Nasze inicjatywy