Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Włochy zalegalizowały związki homoseksualne

Fot.: criminalatt/FreeDigitalPhotos.net

We Włoszech zalegalizowano związki partnerskie osób tej samej płci. Jest to „Klęska demokracji, zubożenie życia demokratycznego i dewaluacja rodziny” – tak abp Bruno Forte skomentował wynik głosowania w parlamencie.

Włoska Partito Democratico (Partia Demokratyczna) pod przywództwem lewicowego premiera Matteo Renzi przegłosowała ustawę, o legalizacji związków partnerskich we Włoszech.

W wywiadzie, którego udzielił abp Forte dziennikowi „Corriere della Sera” tłumaczył, że chodzi o wizję społeczeństwa. Zwrócił uwagę, że w wyniku decyzji deputowanych pojawiła się nowa instytucja prawna, która zagraża rodzinie. A rodzina nie jest jakimś elementem jednym z wielu, ale podstawową komórką społeczeństwa – zdecydowanie podkreślił sekretarz specjalny dwóch ostatnich Synodów Biskupów nt. rodziny.

Niezależnie od szacunku należnego, każdej osobie nie może być zrównania związków osób tej samej płci z rodziną. Jak przypomniał abp Forte, Kościół zawsze głosi Ewangelię rodziny jako podstawowej instytucji życia ludzkiego.

Ustawę zdecydowanie skrytykował także Sekretarz Generalny Konferencji Biskupów Włoskich, Nunzio Galantino, który nazwał ustawę „porażką dla wszystkich”.

Przyjęta dziś we Włoszech ustawa o związkach homoseksualnych nie zrównuje ich z małżeństwami i nie daje im prawa do adopcji dzieci. Istnieją jednak obawy, że adopcje dla par gejowskich zostaną wprowadzone inną drogą.

 

JB
Źródło: pl.radiovaticana.va

 

 

Nasze inicjatywy