Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Włoscy rodzice walczą z gender

Włoscy rodzice walczą o prawo decydowania o wychowaniu swoich dzieci. Komitet „Chrońmy nasze dzieci” przygotował wademekum dla rodziców, który ma pomóc w obronie najmłodszych dzieci przed ideologią gender.

Rodzicielski dekalog antygender zawiera dziesięć punktów. Zachęca rodziców do uważnego śledzenia programów szkolnych i sprawdzania, czego dzieci są naprawdę uczone. Wyjaśnia prawa rodziców, gdy chodzi o kontrolowanie przygotowywanego przez każdą szkołę programu planu formacji, a także tłumaczy zasady nieposyłania dzieci na zajęcia sprzeczne z wyznawanymi przez nich zasadami. Twórcy dekalogu przypominają, że ideologia gender serwowana jest głównie na zajęciach z przygotowania do życia w rodzinie i walki z przemocą, a pewne treści próbuje się nawet przemycać na lekcjach biologii. Także w tym przypadku rodzice mają prawo do wyrażenia swego sprzeciwu, który powinien być zgłoszony na piśmie w sekretariacie szkoły.

Po całej serii dodatkowych rad, jak obronić dziecko przed gender w szkole, tekst kończy się przypomnieniem, że prawo do wychowania  dzieci zgodnie z wyznawanymi przez siebie wartościami gwarantuje rodzicom włoska konstytucja.

Dekalog można znaleźć na www.difendiamoinostrifigli.it.

JB

Źródło: Radio Watykańskie
Fot.: difendiamoinostrifigli.it

Nasze inicjatywy