Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Wpływ tabletek antykoncepcyjnych na mózg człowieka

Po 50 latach obecności na rynku antykoncepcji hormonalnej, austriaccy naukowcy doszli do wniosku, że to najwyższy czas na zbadanie wpływu tych tabletek na mózg człowieka. Na łamach „Frontiers in Neuroscience” naukowcy opublikowali druzgocące dane – doustna antykoncepcja hormonalna powoduje nieodwracalne zmiany w mózgu człowieka!

50 lat temu pigułka antykoncepcyjna wprowadzona została na rynek jako środek na lepsze życie i zdrowie. Dziś wiemy, że to kłamstwo ponieważ pigułka ta niszczy zdrowie kobiety, poprzez liczne choroby takie jak zakrzepica, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, nowotwory piersi i układu rodnego. Poprzez długotrwałe przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej kobiety mają problemy z zajściem w ciążę. Dziś wiemy, że przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych wpływa także na zmianę społeczeństwa i jak przyznają austriaccy naukowcy – „hormonalne pigułki antykoncepcyjne są głównym narzędziem kontroli populacji. Zmiany zachowania, które pojawią się pod wpływem chociażby sterydów zawartych w pigułkach, mogą przyczynić się do zmian w dynamice społeczeństwa i dlatego nie powinny pozostać bez nadzoru”.

100 milionów kobiet na całym świecie stosuje doustną antykoncepcję hormonalną, a liczba ta ciągle wzrasta przy jednoczesnym obniżaniu się wieku kobiet, które po raz pierwszy sięgają po pigułki. Austriaccy naukowcy alarmują, że antykoncepcja hormonalna powoduje zmiany w strukturze mózgu, a także zmiany zachowania i emocji. Naukowcy zbadali związek przyczynowy między stosowaniem antykoncepcji, a objawami depresji. Antykoncepcja wpływa także na zachowania agresywne.

Joanna Banasik
Źródło: fronda.pl, BioEdge.org

 

Nasze inicjatywy