Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Wsparcie dla szykanowanego prof. Mariana Gabrysia

Fot.: JB

Nadal trwa wielka nagonka na lekarzy, którzy podpisali się pod „Deklaracją wiary” zobowiązującą do szacunku dla życia człowieka od poczęcia po naturalny kres. Prof. Marian Gabryś nie został dolnośląskim wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii. Jego kandydaturę odrzucił konsultant krajowy.

Powszechnie uznawany za wybitnego specjalistę prof. Marian Gabryś nie zostanie dolnośląskim wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii, ponieważ trzy lata temu podpisał „Deklarację Wiary”. Kandydaturę prof. Gabrysia, którą wysunął dolnośląski wojewoda i została pozytywnie zaopiniowana przez Dolnośląską Izbę Lekarską, na ostatniej prostej zablokował konsultant krajowy ds. ginekologii prof. Stanisław Radowicki.

Wrocławskie środowiska feministyczne wraz z działaczkami Nowoczesnej oraz organizacją „Kultura Równości”, promującą homoseksualny styl życia, protestowały przeciwko nominacji ginekologa, prof. Mariana Gabrysia. Powodem protestów był fakt, że prof. Gabryś przyznaje się do swej wiary, a w pracy kieruje się swoim sumieniem i jest zdecydowanym przeciwnikiem aborcji. Profesor sprzeciwiał się faszerowaniu kobiet antykoncepcją hormonalną i krytykował stosowanie procedury in vitro, jest zwolennikiem naprotechnologii.

– „Nie sposób polemizować ze środowiskiem, które nawet nie czytało przysięgi Hipokratesa, nie dysponuje podstawową wiedzą i nie rozumie choćby tego, że deklaracja wiary nie jest sprzeczna z przysięgą Hipokratesa składaną przez lekarzy. To tożsame dokumenty” – tak sprawę komentował prof. Marian Gabryś.

Już ponad 17 tys. osób podpisało się pod petycją przeciwko dyskryminowaniu wybitnego ginekologa. Stowarzyszenie CitizenGo rozpoczęło kampanię zbierania podpisów pod petycją adresowaną do prof. Stanisława Radowickiego z żądaniem ponownego rozpatrzenia kandydatury prof. Mariana Gabrysia na konsultanta wojewódzkiego.

Petycję można podpisać na stronie: www.citizengo.org

JB
Źródło: Nasz Dziennik, CitizenGO

 

 

Nasze inicjatywy