Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Wszyscy lekarze Szpitala Pro-Familia w Rzeszowie podpisali klauzulę sumienia

Fot.: khunaspix / FreeDigitalPhotos.net

Pracownicy szpitala Pro-Familia w Rzeszowie podpisali klauzulę sumienia i zapewniają, że w tej placówce już nie będą zabijane dzieci. Na Podkarpaciu nie ma już szpitala, w którym będzie można przeprowadzić aborcję. Jest to wielki sukces obrońców życia.

Rzeszowski szpital był jedyną placówką na Podkarpaciu, która wykonywała aborcję na niepełnosprawnych dzieciach. W 2015 r szpital przeprowadził pięć takich aborcji.

Klauzula sumienia została podpisana przez wszystkich ginekologów i położników z rzeszowskiej placówki. Lekarze skorzystali z możliwości, którą dał im wyrok Trybunału Konstytucyjnego z października ubiegłego roku.

Jako pierwsze sprzeciw wobec aborcji w szpitalu Pro-Familia wyraziły położne, a najodważniejsza z nich, Agata Rejman podała informacje o dokonywanych tam aborcjach do wiadomości publicznej.

Jednocześnie szpital nawiązał współpracę z funkcjonującym od kilku tygodni Podkarpackim Hospicjum Perinatalnym, gdzie pacjentki spodziewające się nieuleczalnie chorych dzieci, będą mogły liczyć na pomoc specjalistów.

 

JB
Źródło: wPolityce.pl

 

Nasze inicjatywy