Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Z kliniki aborcyjnej do szpitala

Fot. operationrescue.org

Organizacja „Project Defending Life” udokumentowała kolejny przypadek zagrożenia dla życia kobiety, która zdecydowała się poddać aborcji w klinice Southwestern Women’s Options w  Albuquerque.

To największa w USA (stan Nowy Meksyk) klinika specjalizująca się w wykonywaniu aborcji późnoterminalnych.

Wydarzenie miało miejsce 27 marca 2014 r. Kobieta została przetransportowana do UNM Medical Center w Albuquerque. Jej stan zdrowia nie jest znany.

Tara Shaver z „Project Defending Life” powiedziała, że działacze pro-life sfotografowali incydent. Jednocześnie wskazała, że policja, która również znalazła się na obszarze kliniki, usiłowała agresywnie przekonać obrońców życia do opuszczenia terenu. Gdy ci stanęli w obronie swoich praw – powołując się na Pierwszą Poprawka do Konstytucji – policja wycofała się do radiowozu i obserwowała ich.

To 16 – udokumentowany od 2008 r. – przypadek ratowania kobiety, która poddała się aborcji w klinice Southwestern Women’s Options. Placówka jest jedną z nielicznych w USA, która przeprowadza aborcję przez dziewięć miesiący ciąży. Jest kierowana przez kalifornijskie aborcjonistki Shelley Sella i Susan Robinson.

Kobiety znane są ze współpracy z Georgem Tillerem, który posiadał w Kansas klinikę, gdzie wykonywał późnoterminalne aborcje. Tiller został zastrzelony w 2009 r. przez działacza antyaborcyjnego Scotta Roedera.

„Odkąd Departament Zdrowia stanu Nowy Meksyk i Rada Lekarska Nowego Meksyku odmówili ochrony niczego nie świadomym kobietom, które poddają się aborcji, polegamy tylko na wolontariuszach, którzy poświęcają swój czas, stojąc przy lokalnych klinikach aborcyjnych i dokumentując wszelkiego rodzaju szkody na zdrowiu” – tłumaczyła Shaver.

„Modlimy się za tę kobietę i inne, które jak ona, będą skrzywdzone w Southwestern Women’s Options. Modlimy się także za te władze Nowego Meksyku, które kontynuują przymykanie oczu na aborcyjny kryzys w  Albuquerque i ponoszą bezpośrednią odpowiedzialność ze względu na bezczynność w tej sprawie” – dodała działaczka „Project Defending Life”.

O incydencie przed kliniką Southwestern Women’s Options poinformowała organizacja Operation Rescue.

Incydent
za: LifeSiteNews.com

Nasze inicjatywy