Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Zapraszamy na męskie spotkanie: „Moralny? Czy święty?”

Już 18 października zapraszamy na otwarte spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa pt.: „Moralny? Czy święty?”. To już dziesiąty sezon spotkań.

Z tej okazji przygotowano szczególne tematy i zaproszono szczególnych gości. W październiku gościem będzie abp Grzegorz Ryś, nowo mianowany Arcybiskup – Metropolita Łódzki. Podejmie ważny, choć może trochę kontrowersyjny temat: „Moralny? Czy święty?”

Często w naszej kulturze szczycimy się etyką. Uczymy etyki obok, a może zamiast religii w szkole. Chcemy żyć uczciwie i uważamy siebie za dobrych. Czy jednak tylko o to chodzi w naszym chrześcijaństwie? Czy wystarczy być moralnym, by osiągnąć Życie Wieczne? A może jest coś więcej? Jak to COŚ znaleźć? Jak nie pogubić się w tym poszukiwaniu? Na te pytania będzie można znaleźć odpowiedzi w czasie spotkania z abp. Rysiem.

msj-pazdziernik-2017

Abp Grzegorz Ryś – doktor hab. nauk humanistycznych, specjalizujący się w historii Kościoła, Arcybiskup Metropolita Łódzki, Przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn na wspólne spotkania, by móc wzrastać w Bożej wizji męskości, by na nowo odkrywać miejsce mężczyzny w rodzinie i społeczeństwie, by podobnie jak Święty Józef stawać się mężczyznami oddanymi Jezusowi Chrystusowi, naszemu Panu i Zbawicielowi.

Spotkania: w każdą trzecią środę miesiąca w Parafii Świętego Józefa na krakowskim Podgórzu.

Każde spotkanie rozpoczyna się od Mszy Świętej o 18:30 w parafii św. Józefa w Krakowie Podgórzu.

Po niej (około 19:15) spotkanie w Kamieniołomie na ulicy Zamoyskiego 2 w Krakowie.

 

Źródło: Mężczyźni św. Józefa

Fot.: Mężczyźni św. Józefa

 

Nasze inicjatywy