Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Zapraszamy na Szczeciński Marsz dla Życia!

Fot.: Szczeciński Marsz dla Życia

Największy w Polsce Szczeciński Marsz dla Życia przemaszeruje ulicami miasta już w najbliższą niedzielę! Organizatorami są Katolickie Stowarzyszenie „CIVITAS CHRISTIANA” i Sekretariat Marszu dla Życia Kurii Metropolitalnej Szczecińsko – Kamieńskiej.

„Kobieta jest piękna”. To nie byle jaki slogan. Jest to prawda, którą będą ogłaszać wszyscy uczestnicy podczas tegorocznego Marszu dla Życia. „Kobieta jest piękna”. Czy znajdą się tacy, którzy się z tym nie zgodzą? Zachęcamy wszystkich, aby pod tym hasłem, przemaszerować ulicami Szczecina w radosnym pochodzie, manifestując poparcie fundamentalnej wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Życia, które u swoich początków rozwija się i jest ochraniane przez kobietę.

Marsz rozpocznie się tradycyjnie na Jasnych Błoniach i wyruszy o godz. 15.00 w kierunku bazyliki archikatedralnej. Tam na uczestników Marszu czekać będzie Miasteczko Życia w którym m. in. będzie można oddać krew, dowiedzieć się więcej o podejmowanych działaniach pro-life oraz za dobrowolna ofiarą skorzystać ze słodkiego poczęstunku oraz ugasić pragnienie.

Przejście ulicami miasta jest zarazem złożeniem świadectwa zaangażowania uczestników Marszu w walkę o prawo do życia dla osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych.

Poprzez swój wydźwięk społeczny marsz skierowany jest na zewnątrz do opinii publicznej, ale ma również znaczenie dla jego uczestników, gdyż jest doświadczeniem wspólnoty i siły osób o wspólnych wartościach.

Aby Marsz zaskoczył pięknem swojej formy oraz wielkością, organizatorzy potrzebują Twojej pomocy! Malowanie flag, rozdawanie ulotek, a dla osób bardziej ekstremalnych wieszanie banerów, oraz wiele innych zadań, które muszą zrealizować w najbliższym czasie.

Informacje dostępne są na stronie www.dlazycia.info lub na stronie Marszu dla Życia www.marsz.szczecin.pl oraz na profilu facebookowym.

JB
Źródło: marsz.szczecin.pl

 

Nasze inicjatywy