Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Zapraszamy na XV Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutno Wynagradzającą za Grzechy Przeciwko Życiu

Fot.: sanktuariumtarnowiec.parafia.info.pl

4 lipca 2015 r. w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu (diecezja rzeszowska) odbędzie się XV Ogólnopolska Pielgrzymka Pokutno Wynagradzającą za Grzechy Przeciwko Życiu.

Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu k. Jasła znane jest głównie z kultu Maryi w cudownej figurze Matki Bożej Zawierzenia. Cudowna figura wyrzeźbiona została w drewnie lipowym przedstawia Maryję w pozycji stojącej, trzymającą w lewej ręce Dzieciątko, w prawej berło. Podobnie Jezus, ukazany jest jako Pan, w prawej ręce ściska królewski atrybut, w lewej jabłko. Madonnę okrywa złoty płaszcz z niebieskim podbiciem. Jej postać jest podtrzymywana przez trzech aniołów umieszczonych w dolnej części rzeźby. Za wstawiennictwem Matki Bożej Tarnowieckiej od wieków ludzie otrzymują zdroje łask. Sanktuarium słynie przede wszystkim jako miejsce modlitw w sprawach związanych z poczęciem i narodzinami dziecka. Także tu znajduje się Kalwaria Dzieci Nienarodzonych, gdzie od lat w pierwszą sobotę lipca gromadzą się pielgrzymi z całego kraju, by przepraszać i wynagradzać Panu Bogu za grzechy przeciwko życiu.

Kalwaria Dzieci Nienarodzonych w Tarnowcu upamiętnia dzieci zabite w wyniku aborcji. Powstał wyjątkowy pomnik, który umieszczony jest na tarnowieckim wzgórzu i pełni rolę symbolicznego cmentarza nienarodzonych. Składa się z ponad 7-metrowego krzyża symbolizującego ofiarę Jezusa Chrystusa na Golgocie oraz ze stu małych krzyży. Obok dużego krzyża znajduje się kapliczka z obrazem Matki Bożej z Guadalupe, patronki rodziców oczekujących potomstwa. Pomnik wraz z prowadzącą do niego Drogą Krzyżową określa się Kalwarią Trzeciego Tysiąclecia lub Kalwarią Dzieci Nienarodzonych.

W Sanktuarium intensywnie rozwija się Ruch Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W każdą pierwszą sobotę miesiąca organizowany jest Różaniec obrońców życia i błogosławieństwo rodziców oczekujących potomstwa. Przybywający pielgrzymi chętnie podejmują to wyzwanie i biorą w obronę zagrożone życie bezbronnych istot. Do Sanktuarium przybywa też wiele osób, które zawdzięczają swoje życie właśnie duchowej adopcji. Modlitwa jest potężną bronią przeciw tym, którzy podnoszą rękę na życie. Nikt nie ma prawa podnosić ręki przeciw życiu, dlatego obowiązkiem każdego chrześcijanina jest jego obrona. To jest nasza misja i powołanie.

Jak mówi ks. kanonik Jerzy Uchman, kustosz sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu, „powstanie tarnowieckiej Kalwarii zbudowało nowy wymiar funkcjonowania sanktuarium, a także nadało bardzo aktualny dzisiaj apostolski kształt pobożności maryjnej przejawiającej się w modlitwie i ekspiacji oraz działalności na rzecz promowania cywilizacji życia”.

Serdecznie zapraszamy na XV Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutno Wynagradzająca za Grzechy Przeciwko Życiu 4 lipca 2015 r. Tarnowiec k. Jasła.

PROGRAM:

9:00 – Wykład Ks. Prof. Dariusza Oko pt.: „ Gender jako zagrożenie dla dzieci, młodzieży i rodziny” Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań i zakupu książek: „Dyktatura Gender,” „Wygaszanie Polski „ i wywiad rzeka „Moje Życie”

11:00 – Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Bpa Edwarda Białogłowskiego

Wspólna Agapa Koronka do Miłosierdzia Bożego na Kalwarii Trzeciego Tysiąclecia obok Pomnika Nienarodzonych

Do wspólnej modlitwy zapraszają Obrońcy Życia, Ruch Duchowej Adopcji oraz Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu.

JB
Źródło: sanktuariumtarnowiec.parafia.info.pl

Nasze inicjatywy