Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Zapraszamy na rozmowę o książce „Wanda Półtawska. Biografia z charakterem”

15 listopada 2017 roku w ramach Przystanku Historia odbędzie się rozmowa na temat książki „Wanda Półtawska. Biografia z charakterem” autorstwa Tomasza Krzyżaka.

Przystanek Historia zaprasza na spotkanie o książce poświęcone Wandzie Półtawskiej: „Życie, które hartuje”.

Ponad 60 lat temu jako młoda kobieta, była więźniarka obozu w Ravensbrück, podeszła do konfesjonału Karola Wojtyły w bazylice Mariackiej w Krakowie. Szybko zostali przyjaciółmi. Połączyła ich niezwykła duchowa i intelektualna więź. Wielu twierdzi, że Wanda Półtawska stała się z czasem jedną z najbardziej wpływowych osób w otoczeniu Jana Pawła II – miała współtworzyć encykliki, inspirować papieską teologię ciała i wpływać na personalne roszady w polskim Kościele.

W imieniu organizatorów zapraszam na spotkanie. Kim jest Wanda Półtawska? Co ją ukształtowało? Dlaczego wzbudza tak wielkie kontrowersje? Czy da się ją lubić, a może tylko budzi respekt?

O tym i nie tylko rozmawiać będą:

Tomasz Krzyżak (redaktor „Rzeczpospolitej”, autor książki Wanda Półtawska. Biografia z charakterem), red. Damian Strączek (Wydawnictwo WAM) i Roman Graczyk (IPN, Krakowska Loża Historii Współczesnej).

Spotkanie będzie miało miejsce w środę, 15 listopada, godz. 18, ul. Dunajewskiego 8, Kraków.

 

Źródło: Wydawnictwo WAM

 

Nasze inicjatywy