Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Amy Quebelbeck

Fot.: hozana.org

Z okazji premiery wydania książki w języku polskim „Dar czasu – O kontynuowaniu ciąży z nieuleczalnie chorym dzieckiem” zapraszamy na spotkanie autorskie z Amy Quebelbeck, współautorką tej książki.

Książka Amy Quebelbeck i Deborah L. Davis, „Dar czasu. Kontynuowanie ciąży, gdy życie dziecka ma być krótkie” (A Gift of Time: Continuing Your Pregnancy When Your Baby’s Life Is Expected to Be Brief) porusza temat kontynuowania ciąży w sytuacji, gdy wiadomo, że życie dziecka jest ograniczone nieuleczalną chorobą prowadzącą do śmierci.

Autorkami książki są Amy Quebelbeck, dziennikarka i mama po stracie dziecka oraz psycholog, Deborah Davis.

Książka przeznaczona jest dla rodziców w sytuacji tuż po otrzymaniu diagnozy, jak i dla tych, których chore dziecko właśnie przyszło na świat, bądź już zmarło. Pokazuje ona realną alternatywę dla aborcji. Cennym tematem podjętym przez autorki jest opis idei perinatalnej opieki paliatywnej.

Niektórzy lekarze zalecają tzw. terminację ze względów eugenicznych w przypadku poważnych wad, gdyż uważają, że jest to lepsze dla kobiety. Jednak jak piszą autorki – wady letalne nie stanowią większego ryzyka niż w przypadku typowej ciąży. Uśmiercenie dwudziestotygodniowego dziecka nienarodzonego może wiązać się z częstszymi powikłaniami niż w przypadku porodu. Część lekarzy myśli, że skoro i tak dziecko szybko umrze (lub urodzi się martwe), to nie warto donosić ciąży. Niektórzy z nich nie rozumieją jednak, że uśmiercenie dziecka utrudnia matkom przeżycie żałoby, w której nie da się iść na skróty.

We wstępie książki „Dar Czasu” Monika Buczek psycholog, koordynator hospicjum perinatalnego w Krakowskim Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera zaprasza wszystkich rodziców do zapoznania sią z tą pozycją ponieważ książka: „Staje się jeszcze jednym ze sposobów przezwyciężenia samotności. Niech wypowiedzi rodziców zawarte w książce wejdą w dialog z myślami i uczuciami rodziców, którzy po nią sięgają. Niech „poczucie „ja też tak czuję”, „myślę podobnie”, które dla każdego z Rodziców czytających książkę, może się pojawić w innym miejscu lektury, przyniesie ulgę i zainspiruje do szukania własnej, najlepszej drogi przejścia przez doświadczenie choroby i śmierci Dziecka. Niech „Dar czasu” dobrze służy także specjalistom, którzy na którymkolwiek etapie towarzyszą Rodzicom nieuleczalnie chorego Dziecka. Myślę, że wszyscy skorzystamy z bogactwa wiedzy o tym, jak różne mogą być odpowiedzi Rodziców na pytanie, o to, co jest najlepsze dla ich Dziecka i dla nich samych”.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE AUTORSKIE z Amy Quebelbeck, współautorką książki „Dar czasu. O kontynuowaniu ciąży z nieuleczalnie chorym dzieckiem”.

Godzina 13.00 – 10 listopad 2017 rok. Hotel Poleski w Krakowie, przy ulicy Sandomierskiej 6 (obok Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”). Wstęp wolny

Źródło: Fundacja JEDEN Z NAS, Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera

 

Nasze inicjatywy