Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Zgubne skutki pigułki poronnej

Fot.: Darren Robertson / FreeDigitalPhotos

Ks. kard. Timothy Dolan określił jako bardzo nieodpowiedzialne nowe regulacje dotyczące przepisywania w Stanach Zjednoczonych pigułki poronnej RU-486.

Możliwość stosowania pigułki poronnej RU-486 w USA przedłużono z ósmego do dziesiątego tygodnia ciąży, pozwalając jednocześnie na podawanie jej także przez personel niemedyczny. Jednocześnie amerykańska agencja rządowa Food and Drug Administration zmniejszyła liczbę obowiązkowych wizyt lekarskich, związanych z przepisywaniem pigułki, z trzech do dwóch.

Coraz większa liberalizacja pigułki aborcyjnej wyrządzi wiele szkód i negatywnie odbije się przede wszystkim na zdrowiu samych matek – podkreśla duchowny, który jest w amerykańskim episkopacie przewodniczącym komisji pro vita.

Kard. Dolan przypomina, że niektóre z matek zmarły w wyniku stosowania tej pigułki, a te, które przyjęły ją w ósmym tygodniu ciąży, niejednokrotnie musiały uciekać się następnie do aborcji chirurgicznej.

Ponadto zwraca uwagę, że w Stanach Zjednoczonych jest wiele struktur medycznych i kościelnych, gdzie kobiety w trudnościach wynikających z niechcianej ciąży mogą otrzymać odpowiednią pomoc i po urodzeniu bezpiecznie oddać dziecko do adopcji.

 

JB
Źródło: Radio Watykańskie

 

Nasze inicjatywy