Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Znana aktorka Małgorzata Kożuchowska o skuteczności naprotechnologii

Fot.: Fryta 73 / Wikimedia Commons

Kilka miesięcy po narodzinach syna Małgorzata Kożuchowska opowiedziała w jednym z wywiadów, że poddała się naprotechnologii – „po dwóch miesiącach leczenia byłam w ciąży”

Małgorzata Kożuchowska nie jest zwolenniczką in vitro, dlatego postanowiła skorzystać z naturalnej metody leczenia niepłodności, czyli naprotechnologii. Aktorka udała się do endokrynologa i poddała się szczegółowym badaniom: „Miałam wrażenie, że ktoś wziął mnie pod lupę, prześwietlił od góry do dołu i zadbał o mnie. Jak się okazało, skutecznie. (…) Poddałam się naprotechnologii, metodzie, która indywidualnie podchodzi do każdej kobiety. Po dwóch miesiącach leczenia byłam w ciąży. I dopiero wtedy pani doktor przyznała mojemu mężowi, że z badań wynikało, że miałam może dwa, może trzy procent szans na posiadanie dziecka… Oczywiście miałam też ogromne szczęście”. — dodaje Kożuchowska.

Dzięki świadectwu Małgorzaty Kożuchowskiej znacznie więcej par starających się o potomstwo usłyszy o naprotechnologii.

W in vitro omija się problem przyczyny, mówi Dr Maciej Barczentewicz, lekarz ginekolog położnik, członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, który od lat specjalizuje się w leczeniu niepłodności: „My zajmujemy się leczeniem przyczyn niepłodności. Różnica pomiędzy nami a lekarzami z klinik vitro polega na tym, że my stawiamy rozpoznanie, a ich ono najczęściej nie interesuje”.

 

JB
Źródło: wPolityce.pl

Nasze inicjatywy