Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Zwolniona za odmowę udziału w aborcji

Fot. Wikimedia Commons

Ellinor Grimmark, szwedzka pielęgniarka została zwolniona z pracy za odmowę udziału w aborcji.

Kobieta oddała swoją sprawę do sądu. Uważa, że została dyskryminowana ze względów religijnych.

Grimmak odbywała staż studencki w szpitalu w miejscowości Eksjö. Obiecano jej dodatkową pracę w okresie lata. Niestety wszystko się zmieniło, gdy poinformowała szpital, że jej wiara nie pozwala jej na uczestnictwo w aborcji. Szefostwo placówki wycofało się z oferty zatrudnienia.

Grimmak poskarżyła się do szwedzkiego biura Rzecznika Praw Obywatelskich (Diskrimineringsombudsmannen – DO). W sprawie kobiety wystąpiła organizacja Alliance Defending Freedom (ADF). Okazało się, że jeszcze trzy inne kliniki odmówiły jej zatrudnienia z powodu odmowy uczestnictwa w aborcji.

„Nikt nie zasługuje na odmowę zatrudnienia po prostu dlatego, że jest pro-life. Prawo międzynarodowe, do przestrzegania którego zobowiązała się Szwecja, uznaje wolność sumienia i jasno stanowi, że postawa pro-aborcyjna nie może być warunkiem zatrudnienia. Placówki medyczne nie mogą zmuszać pielęgniarek i położnych do postępowania wbrew sumieniu, postępowania, które prowadzi do aborcji” – powiedział radca prawny ADF Roger Kiska.

Inny radca prawny ADF – Paul Coleman, który wspiera Ellinor Grimmark, zauważył: „Gotowość do udziału w aborcji nie może być papierkiem lakmusowym w przyjęciu dla pracy. Placówki medyczne muszą respektować wolę i przekonanie położnej lub pielęgniarki odnośnie ochrony życia„.

za: LifeNews.com

Nasze inicjatywy