Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

„Życie człowieka zaczyna się od…urodzenia”

Cecile Richards kieruje w USA Planned Parenthood od 2006 r., fot. Wikimedia Commons

Takę brednię wyraziła szefowa Plannned Parenthood w USA, Cecile Richards w jednym z ostatnich wywiadów.

Richards uważa, że kobieta ma prawo zabić dziecko w dowolnym okresie ciąży, także podczas barbarzyńskiej aborcji przez częściowe urodzenie. Co więcej, zdaniem szefowej Planned Parenthood „zabiegi” te powinny być pokrywane w całości z pieniędzy podatników.

Znana propagatorka zabijania dzieci poczętych zaszokowała niedawno opinię publiczną, reklamując aborcję, jako znakomity prezent na Dzień św. Walentego – Dzień Zakochanych. Teraz zaszokowała znowu, twierdząc – wbrew zdrowemu rozsądkowi i wiedzy naukowej – że życie człowieka zaczyna się z chwilą urodzenia.

Słowa te wypowiedziała niedawno na antenie Fusion TV, rozmawiając z Jorge Ramosem. Kiedy Ramos zapytał Richards, kiedy zaczyna się życie człowieka, kobieta na początku unikała odpowiedzi wprost: „To nie jest coś, co naprawdę uważam, że jest istotną częścią tej rozmowy… Każda kobieta musi podjąć własną decyzję”.

Już tego rodzaju unik jest wystarczającym świadectwem, jak bardzo szefowa Planned Parenthood pomija fakty, byle tylko bronić prawa do aborcji i związanego z nią biznesu.

Ramos nie dał za wygraną i zapytał: „Dlaczego miałoby to być kontrowersyjne dla ciebie, by powiedzieć, kiedy twoim zdaniem zaczyna się życie?”

Richards znów posłużyła się unikiem: „Nie sądzę, że to jest kontrowersyjne. Nie uważam, że to jest naprawdę istotne dla naszej rozmowy”.

Jednak w końcu dodała: „Dla mnie, jestem matką trójki dzieci. Dla mnie, życie zaczęło się, kiedy je urodziłam. Były jak dotąd prawdopodobnie najważniejszą rzeczą w moim życiu. Ale to była moja osobista decyzja”.

Postawa szefowej Plannned Parenthood ukazuje, jak bardzo można zacietrzewić się w propagowaniu aborcji –  już nawet nie dostrzega się własnego zaprzeczania elementarnym prawom logiki.

Albert Mohler z serwisu LifeSiteNews.com skomentował słowa Richards pytaniem: „Czy jej trójka dzieci była niczym w jej łonie?” I odpowiedział: „Każde z tych trójki dzieci było już cenne w jej łonie – na każdym etapie rozwoju”.

za: LifeSiteNews.com

Nasze inicjatywy