Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Życie jest piękne – w łonie matki

Piękna scena bawiącego się dziecka w łonie matki nagrana z ultrasonografu zachwyca świat!

„On skacze! On wygląda jak żaba” – ten uroczy komentarz został wypowiedziany przez dziecko, które oglądało swoją nienarodzoną siostrzyczkę na ekranie USG.

Sherine Gayle-Slater, matka maleństwa publikując to nagranie w internecie napisała: „Myślę, że maleństwo ma gdzieś między 8 a 12 tygodniem życia, ponieważ nie czułam jego ruchów. Gdyby nie to nagranie, nigdy bym nie uwierzyła, że coś takiego jest możliwe”.

Dziecko w tym tygodniu życia ma ukształtowane wszystkie podstawowe narządy, które spełniają swoje funkcje, np. serce bije rytmicznie 40-80 razy na minutę, żołądek wydziela soki trawienne, nerki usuwają kwas moczowy z krwi, kształtuje się układ kostny dziecka. Dziecko doskonali swoje ruchy, których będzie potrzebować przez całe życie. Płyn owodniowy, w którym dziecko jest zanurzone, powoduje, że dziecko jest wolne od działania siły ciężkości. Obfitość tego płynu w stosunku do rozmiarów dziecka sprawia, że jego aktywność ruchowa nie napotyka na ograniczenia. Ta niczym nie skrępowana zabawa daje maluchowi czystą przyjemność i radość.

Mimo, że film został opublikowany 4 lata temu, to nadal wywołuje dużo pozytywnych emocji. Jest świetną lekturą dla zwolenników aborcji, bo przecież dzieci uśmiercane są w tym wieku co nasz bohater filmu.

Joanna Banasik
Źródło: liveactionnews.org

 

Nasze inicjatywy