Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Eutanazja dzieci została przegłosowana

Fot. Wikimedia Commons

Belgia stała się pierwszym krajem na świecie, który uchwalił prawo zezwalające na eutanazję człowieka beż żadnej bariery wieku.

Izba Deputowanych w głosowaniu 13 lutego br. rozszerzyła prawo do eutanazji dla wszystkich chorych osób poniżej 18 roku życia – a więc także dla dzieci. Nie ma żadnego ograniczenia odnośnie wieku dziecka.

Nowe prawo poparło 86 parlamentarzystów, 44 było przeciw, 12 wstrzymało się od głosu. Wszystko wskazuje na to, że legalizację eutanazji dzieci podpisze król Filip, co będzie ostatnim aktem tej tragedii.

W równie „postępowej”, sąsiedniej Holandii obowiązuje już prawo do eutanazji dzieci, istnieje jednak granica – od 12 roku życia. Od 2002 r. z nowego prawa skorzystało pięć osób niepełnoletnich.

Chore dziecko w Belgii, będzie mogło poprosić o eutanazję, jeśli wyrażą na nią zgodę opiekunowie. Potrzebna będzie również opinia psychologa, który ma zagwarantować, że dziecko jest świadome swej decyzji.

Deputowani zlekceważyli apel 38 belgijskich naukowców – pediatrów, którzy wezwali do odrzucenia ustawy umożliwiającej eutanazję nieuleczalnie chorych dzieci. Zlekceważono także apele Kościoła katolickiego, który wyrażał sprzeciw wobec śmiercionośnego prawa i zachącał do szczególnej modlitwy, by zostało ono odrzucone.

za: gazeta.pl

Nasze inicjatywy