Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Rekolekcje dla osób z doświadczeniem aborcji

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej odbywają się co roku  rekolekcje dla osób z doświadczeniem aborcji. Mogą być one pomocą dla osób, które zmagają się z życiowym dramatem, niejednokrotnie skrywanym przez wiele lat.

Trzydniowe spotkanie przebiega dwutorowo: po wprowadzającej w temat części wykładowej uczestnicy rekolekcji zostaną zaproszeni do refleksji i rozmów indywidualnych. Każdy z rekolekcyjnych dni będzie w sobie łączył elementy konferencji psychologicznych oraz duchowych, zbliżających do tematu śmierci i wprowadzających w modlitwę. Poprzez proponowane ćwiczenia uczestnicy będą mieli czas na indywidualne przeżycie zadanych treści. Przewidziany jest też czas na dobrowolne dzielenie się przeżytymi uczuciami z innymi uczestnikami warsztatów.

W trakcie rekolekcji poruszana jest m.in. kwestia syndromu proaborcyjnego. Jak wyjaśnia Monika Potera z Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym: „Syndrom proaborcyjny może zacząć się kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat po zabiegu. Może objawiać się u kobiety poczuciem braku sensu życia, nieokreślonym niepokojem. Może też negatywnie wpływać na relacje miedzy nią a współmałżonkiem i na relacje z dziećmi żyjącymi”.

W programie, poza wykładami i ćwiczeniami, przewidziane są codzienne Msze św. i nabożeństwa; istnieje też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania oraz rozmów indywidualnych z prowadzącymi.

Więcej informacji: www.lichen.pl (wybierz zakładkę: Rekolekcje)

 

Rekolekcje „Winnica Racheli”
Rekolekcje skierowane do wszystkich, którzy bezpośrednio doświadczyli aborcji lub w jakikolwiek sposób byli w nią zaangażowani (np. pracownicy służby zdrowia).

Rekolekcje „Winnica Racheli” to zamknięcie bolesnej historii, ukojenie bólu i próba odzyskania siebie.

Zapisy na rekolekcje i kontakt:
winnica.racheli@gmail.com+ 48 796 525 170 (telefon odbiera Hanna)

www.facebook.com/winnicaracheli.warszawa

 

Pomoc dla osób zmagających się z konsekwencjami aborcji „Powrót i odnowa”

Na kurs zgłaszać można się poprzez formularz kontaktu, pocztą elektroniczną: pomoc@powrotiodnowa.org lub telefonicznie: +48 692 078 839 (Anna) +48 602 705 846 (Alina).

www.klosy.org